maatschappij
literatuur
Gie Goris: ‘Het beloofde land ligt niet op een heuvel, maar aan de overkant’
Nu iedereen zo begaan is met de heuvel die de Amerikaanse dichteres Amanda Gorman wil beklimmen, pleit Gie Goris (journalist en oud-hoofdredacteur van MO*) voor méér Bijbelse beeldspraak. Het beloofde land is geen schitterende stad op een heuvel, het ligt aan de overkant van de Jordaan. Je komt daar maar door je voeten nat te maken en over te steken, betoogt hij in dit opiniestuk.
Verder lezen?
Dit is een artikel waarvoor je moet betalen. Koop dit artikel of neem een abonnement om toegang te hebben tot alle verhalen van de lage landen.
Reactie plaatsen
Nee, Gie Goris, er is geen beloofde land aan de overkant, net zo min als op de heuvel. Er is geen beloofde land dat we door een sacrament kunnen bereiken, een doop in de rivier, en muziek om muren te doen vallen.
Het beloofde land is hier. Het is wat wij ervan maken. En dat maken houdt nooit op, we zullen altijd bezig zijn. Dat is ons beloofde land.
Aanmelden